Nowe, bezbolesne podejście do cukrzycy

Genteel to podciśnieniowy nakłuwacz, który ułatwia samokontrolę cukrzykom. Nakłuwacz minimalizuje dyskomfort i umożliwia pobieranie krwi z dowolnego punktu na ciele.

Nowe podejście do samokontroli w cukrzycy

Nakłuwacz podciśnieniowy Genteel powstał, aby zminimalizować ból związany z nakłuwaniem palca i pobieraniem krwi. Wśród cukrzyków są także dzieci, dla których kilkukrotne w ciągu dnia nakłuwanie jest zwykle uciążliwe, a nawet bolesne. Nakłuwacz Genteel posiada opatentowaną technologię Butterfly Touch Technology, która umożliwia pobieranie krwi za pomocą podciśnienia z dowolnego, nawet najpłytszego miejsca na ciele. Cechą szczególną urządzenia jest to, że lancet omija zakończenia nerwowe, odpowiedzialne za ból i sięga tylko do naczyń krwionośnych.

Wśród korzyści płynących z użytkowania nakłuwacza podciśnieniowego Genteel należy wymienić:

  • zminimalizowanie bólu opuszków palców i możliwość zmieniania miejsca nakłucia nie tylko w obrębie palców. Osoby z cukrzycą, zwłaszcza dzieci, mają tendencje do nakłuwania jednego wybranego miejsca, co może niekorzystnie wpływać na opuszki po dłuższym czasie i powodować dyskomfort. Genteel pozwala na bezbolesne nakłucia w dowolnie wybranym miejscu, co z pewnością ułatwi, zwłaszcza najmłodszym, zmiany miejsca poboru krwi.
  • brak konieczności ściskania palca celem wydobycia kropli krwi. Dzięki podciśnieniu nakłuwacz automatycznie wypompowuje krople krwi o odpowiedniej wielkości.

  • możliwość częstego badania krwi bez obaw przed bólem. W leczeniu cukrzycy odpowiednia samokontrola, sumienność i utrzymywanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi są równie ważne dla zachowania zdrowia i uniknięcia komplikacji.
  • brak ingerencji w sen dziecka – rodzic może bezinwazyjnie pobierać krew do badań także podczas snu małego cukrzyka. Proces nakłuwania i pobierania kropli krwi nie wymaga takiego angażowania pacjenta jak w przypadku tradycyjnego nakłuwacza.

Bardzo ważne jest, by pamiętać, że aby pomiar poziomu glukozy był miarodajny, nie można pobierać krwi z alternatywnych miejsc o każdej porze. W miejscach innych niż opuszki palca np. z uda czy brzucha, krew można pobrać na czczo, przed snem i bezpośrednio przed posiłkiem. Pobranie krwi z nietypowego miejsca do 2 godzin po posiłku (szybki wzrost poziomu cukru), po ćwiczeniach fizycznych czy podczas choroby może zakłócić prawdziwy wynik. Również w przypadku podejrzenia hipoglikemii zalecane jest pobranie krwi z tradycyjnego punktu.

Możliwość nakłucia alternatywnych miejsc jest szczególnie przydatna w podróży lub terenie, gdy palce są zanieczyszczone lub spocone i nie ma możliwości ich umycia.

Nakłuwacz podciśnieniowy Genteel – zawartość zestawu

W zestawie z nakłuwaczem otrzymujemy m.in. torebkę podróżną, ułatwiającą dyskretny i higieniczny transport urządzenia, 6 nakładek i 2 końcówki. Torebka jest na tyle duża, że spokojnie pomieści także glukometr.

Nakłuwacz podciśnieniowy Genteel kupimy obecnie jedynie w sklepie Diabetyk24.pl, natomiast testy sprzętu opublikowane zostały m. innymi na stronie http://www.cukromania.pl/2017/11/nakuwacz-podcisnieniowy-genteel-czy.html , http://bluesugarcube.blogspot.com/2017/04/genteel.html czy http://mojacukrzyca.org.pl/?a=text&id=4219&des=nakluwacz-podcisnieniowy-genteel.

Z myślą o najmłodszych dołączone zostały także kolorowe naklejki, w różnych kształtach i wzorach, umożliwiające personalizację nakłuwacza, co dodatkowo wiąże się z pokonywaniem strachu i niechęci dzieci do częstej ingerencji w ich ciało. Umożliwia to także śmiałe eksperymentowanie z nakłuwaniem skóry w różnych miejscach do badań. Dodatkowo otrzymujemy także: – uchwyt do paska, torebki- kartę alarmową- zestaw lancetów 

Related Posts