Jakie kremy na atopowe zapalenie skóry wybierać?

Atopowe zapalenie skóry to dosyć poważny i uciążliwy problem. Walka z nim może być więc dosyć trudna, ale na szczęście jest możliwa. Kluczową rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja. Wydaje się, że jej podstawę powinien stanowić dobry jakościowo krem, najlepiej ten o naturalnym składzie. Dobrze byłoby wiedzieć, jakiego rodzaju składników w nim poszukiwać.

Jakie działanie powinien mieć krem na atopowe zapalenie skóry?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie kremy na atopowe zapalenie skóry będą najlepsze. Nie da się jednak odpowiedzieć na to pytanie w jednoznaczny sposób. Na pewno powinny one posiadać dosyć treściwą konsystencję. Wówczas prawdopodobieństwo tego, że skutecznie zadziałają będzie naprawdę duże. Działanie kremów powinno być wszechstronne. Od kosmetyków tego rodzaju należy oczekiwać między innymi działania nawilżającego. Skóra atopowa bardzo potrzebuje bowiem odżywienia oraz regeneracji. Doskonale, jeśli krem będzie także posiadał właściwości wyrównujące koloryt skóry. Wówczas będzie można liczyć na redukcję ewentualnych przebarwień. Od kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry dotkniętej atopowym zapaleniem skóry należałoby oczekiwać także działania wzmacniającego naturalną barierę ochronną skóry. Wówczas będzie ona zdecydowanie mniej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak silny wiatr czy niskie temperatury.

Jakich składników poszukiwać w kremie na atopowe zapalenie skóry?

Każdy, kogo interesuje skuteczna pielęgnacja, powinien postawić dermokosmetyki, które w ofercie posiada marka Dexeryl. Przed dokonaniem zakupu, dobrze byłoby więc przyjrzeć się etykiecie, na której widnieje skład produktu. Można poszukiwać też kosmetyków naturalnych, które posiadają składniki jak między innymi:

  • ekstrakt z aloesu
  • olej ze słodkich migdałów
  • olej arganowy
  • wosk pszczeli.

Atutem kosmetyków naturalnych jest jednak nie tylko ich duża skuteczność, ale także bezpieczeństwo stosowania. Rzadko kiedy powodują one bowiem jakieś niepożądane reakcje, takie jak zaczerwienienie, świąd czy pieczenie naskórka. Każda skóra może jednak reagować nieco inaczej, dlatego warto obserwować jej reakcję, zwłaszcza po pierwszym kontakcie z nowym kosmetykiem. Żaden, nawet najlepszy krem nie zadziała, jeżeli nie będzie systematycznie stosowany. Wydaje się więc, że najlepiej byłoby stosować go na starannie oczyszczoną skórę przynajmniej raz w ciągu dnia. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że pojawią się w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Wskazana jest jednak cierpliwość, bo czas oczekiwania na nie może być dosyć długi.

Related Posts