Co powinno znaleźć się na bransoletkach dla diabetyków?

pomoc bransoletka dla cukrzyka

W ostatnim wpisie pisaliśmy o bransoletkach dla cukrzyków. Przybliżyliśmy, czym są bransoletki medyczne oraz gdzie warto je kupić. Dziś skupimy się na treści, jaka powinna znaleźć się na bransoletce dla diabetyka. Zachęcamy do lektury.

Miejsce na napis na bransoletce jest dość ograniczone. Co, zatem, powinno się tam znaleźć? Jakie informacje są niezbędne, aby cukrzyk czuł, że otrzyma odpowiednią pomoc od nieprzeszkolonej osoby? Tak naprawdę, jest to kwestia indywidualna. Poniżej przedstawiamy informacje, zagadnienia i podpowiedzi, które powinny pomóc kupić odpowiednią bransoletkę dla cukrzyków.

Podstawowe dane

Przede wszystkim na bransoletce powinien znaleźć się napis „CUKRZYK”. To podstawowa i niezbędna informacja potrzebna do udzielenia odpowiedniej pomocy. Kolejnymi przydatnymi danymi są na pewno imię oraz nazwisko. Można także podać numer kontaktowy do bliskiej osoby lub do lekarza prowadzącego. Co ważne, przed takim numerem telefonu należy wygrawerować skrót „ICE”. Jest to międzynarodowy skrót w języku angielskim oznaczający „in case of emergancy”, czyli „w razie wypadku”.

Pomoc doraźna

Zazwyczaj cukrzycy noszą swoje leki przy sobie, ponieważ muszą one być podawane w odpowiednich odstępach czasowych lub właśnie, w nagłych przypadkach. Warto o tym wspomnieć na bransoletce, na przykład w formie „Podać nazwa leku”, „Mam nazwa leku, podać”. Wtedy pomagająca osoba od razu wie, co ma zrobić.

Skróty

Trzeba pamiętać, że bransoletka dla cukrzyków ma ograniczoną przestrzeń, dlatego słusznym posunięciem jest używanie skrótów, bezokoliczników i równoważników zdań. Wszelkiego rodzaju skróty medyczne także są wskazane. Co prawda, nie powiedzą one za wiele pierwszej, przypadkowej osobie, która będzie pomagała, ale na pewno da multum informacji medykom z karetki lub lekarzom w szpitalu.

Konsultacja z lekarzem

Powyższe punkty mogą nie być wystarczająco wyczerpujące. Cukrzyca jest cukrzycy nierówna. Może się zdarzyć, że chorobę ma osoba mocną alergię na jakiś składnik leku lub ma jeszcze jakąś inną dolegliwość, o której warto wiedzieć podczas udzielania pierwszej pomocy. Dlatego, najlepiej jest skonsultować treść bransoletki medycznej ze swoim lekarzem.

Related Posts