Pielęgnacja skóry dłoni u diabetyków

skóra dłoni u diabetyków

Cukrzycy cierpią nie tylko z powodu nagłych skoków poziomu cukru. Choroba odciska piętno również na skórze diabetyków. Żeby utrzymać równowagę szczególnie jeśli chodzi o stan nawilżenia naskórka, osoby chore na cukrzycę powinny poświęcić nieco czasu i uwagi na odpowiednia pielęgnacją. Jak zatem zadbać właściwie o dłonie?

Stosuj emolienty

Emolienty to preparaty, które nie tylko nawilżają skórę, ale także zapobiegają ucieczce wody, tworząc warstwę ochronną. Kremy, olejki, żele, emulsje do ciała, emulsje do kąpieli o działaniu silnie natłuszczającym są niezbędnym elementem w pielęgnacji skóry rąk.

Miej przy sobie waciki do dezynfekcji

Z uwagi na fakt, że iniekcje trzeba nieraz wykonać w różnych okolicznościach, miejscach, godzinach, warto mieć przy sobie waciki, którymi zdezynfekujemy skórę. Ponadto waciki bądź gaziki wykazują działanie bakteriobójcze, grzybobójcze.

Używaj kremów do regeneracji opuszek palców

Opuszki palców są wyjątkowo wrażliwym miejscem u diabetyków, a to za sprawą nakłuć, które mimo, iż nie należą do najprzyjemniejszych, to niestety trzeba wykonywać regularnie. Warto korzystać z dobrej jakości kremów do regeneracji opuszek, najlepiej pozbawionych jakichkolwiek substancji wywołujących podrażnienia bądź alergie.

Related Posts