Bransoletka dla cukrzyka – gadżet, który może uratować Ci życie!

Cukrzyca to choroba metaboliczna, która wiąże się z wieloma niedogodnościami. Konieczność przyjmowania leków, odpowiednia dieta i możliwość wystąpienia hipoglikemii sprawiają, że chorzy są zmuszeni do zmiany swojego stylu życia. Podpowiadamy, jak w szybki sposób dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo chorego i jakim celom służy bransoletka dla cukrzyka.

Gdy cukrzyk potrzebuje pomocy…

Cukrzyca jest chorobą postępującą, która z czasem może dawać coraz więcej niepożądanych objawów. Wahania cukru nierzadko doprowadzają do niespecyficznych objawów: bełkotliwej mowy, zaburzeń widzenia i równowagi, braku orientacji w terenie, zawrotów głowy, a w końcu także zasłabnięć i omdleń.

Jeśli do takiej sytuacji dojdzie w towarzystwie bliskich, prawdopodobnie będą wiedzieli jak zareagować. Gorzej, gdy utrata przytomności wystąpi w miejscu publicznym. Objaw ten może być uznany za wynik nadużycia alkoholu i często osoby takie nie otrzymują pomocy wystarczająco szybko. Nawet, jeśli wsparcie zostanie wezwane natychmiast i karetka pogotowia dotrze na miejsce, ratownicy medyczni nie wiedzą, co jest przyczyną omdlenia.

Skutki zbyt późno udzielonej pomocy mogą być dla cukrzyka bardzo poważne, w skrajnych przypadkach nawet śmiertelne. Warto więc zadbać o to, by informacja o chorobie dotarła do osób udzielających pomocy, nawet jeśli sam chory nie jest w stanie mówić. Najprostszym rozwiązaniem jest noszenie specjalnej bransoletki z wygrawerowaną nazwą choroby lub dodatkowymi danymi.

Bransoletka dla diabetyka – biżuteria ratunkowa

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bransoletek, każdy więc jest w stanie znaleźć biżuterię dla siebie. Najprostsze to silikonowe ozdoby z wytłoczoną informacją „Choruję na cukrzycę typu I”, „Choruję na cukrzycę typu II” albo „Jestem cukrzykiem – jeśli zemdlałem wezwij pomoc”.

Można też zdecydować się na personalizowaną biżuterię, która będzie ładnie prezentować się na dłoni. Na srebrnej, złotej czy skórzanej bransolecie można wygrawerować:

  • informację o chorobie;
  • dane personalne;
  • grupę krwi;
  • numer telefonu do bliskiej osoby;
  • informację o przyjmowanych lekach (szczególnie w przypadku insuliny).

W przypadku osób często podróżujących warto, by informacja o chorobie była napisana w dwóch językach.

Producenci bransoletek dla cukrzyków oferują coraz większy wybór wzorów i kolorów. Ogromny wybór tych akcesoriów dla cukrzyków znaleźć można w sklepie diabetyk24.pl. Tego typu biżuteria ratunkowa świetnie sprawdzi się więc jako prezent dla osoby bliskiej, która choruje na cukrzycę. Pamiętajmy jednak o podstawowej funkcji, jaką pełni bransoletka dla cukrzyka, zadbajmy więc o to, by informacja o chorobie była dobrze widoczna i nie została przeoczona przez osoby udzielające pomocy.

Related Posts