kosmetyki dla cukrzyków

Dbając o jak najlepsze zdrowie naszego organizmu, nie wolno zapominać także o jego powłoce. Podatna na różnego typu infekcje oraz uszkodzenia skóra cukrzyka również wymaga odpowiedniej pielęgnacji i użycia właściwych preparatów, takich jak krem dla cukrzyka. Podrażnienia, infekcje grzybicze, uporczywy świąd związany z suchością skóry, zapalenia mieszków włosowych, to tylko niektóre dolegliwości mogące towarzyszyć osobom chorym na cukrzycę. Dolegliwości tych może być więcej i mogą być one bardziej uciążliwe, jeżeli w przebiegu leczenia choroby występują częste hiperglikemie.

Podstawą pielęgnacji skóry zdrowych osób jest jej codzienne oczyszczanie i nawilżanie. W przypadku osób chorych na cukrzycę codzienne dbanie o zdrową skórę skupia się na natłuszczaniu przesuszonej skóry przy pomocy specjalistycznego kremu dla cukrzyka, a także myciu jej preparatami nie zawierającymi mydła (mydło może wysuszać skórę i dodatkowo ją podrażniać). Wybierając kosmetyki do mycia czy pielęgnacji skóry nie musimy korzystać wyłącznie z linii przeznaczonych dla diabetyków, jednak warto wiedzieć jakie składniki powinny zawierać.

Składniki, których warto szukać w kremach dla diabetyków i innych kosmetykach

Przy zapoznawaniu się z treścią składu kosmetyku od razu warto odrzucić preparaty zawierające alkohol – mogą one dodatkowo wysuszać skórę i powodować powstawanie podrażnień. Aby wspomóc regenerację skóry i przyspieszyć gojenie się drobnych ran, warto szukać kosmetyków z alantoiną. Działanie regenerujące, a także silnie nawilżające i zmiękczające zrogowaciały naskórek będą miały serum, maści, kremy dla cukrzyka zawierające glicerynę. Działanie przeciwzapalne będą miały specyfiki z dodatkiem panthenolu, a Witamina E będąca silnym antyoksydantem, wspomoże regenerację naskórka i gojenie się ran. Warto również zwrócić uwagę na odmienne pH różnych części ciała. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji stóp czy ciała nie będą dobrze działały na twarz, a krem dla cukrzyka do dłoni nie zastąpi balsamu czy kremu do stóp, które również zasługują na wyjątkowe traktowanie.

Related Posts