5 pomysłów na świąteczne upominki dla diabetyka (cz. 2)

Bransoletki informacyjne

Świąteczny podarunek w postaci różnego rodzaju biżuterii to piękny, romantyczny i sentymentalny prezent. Istnieje pewien rodzaj biżuterii, który poza tym, że zdobi nadgarstek posiada też informację o chorobie. Bransoletki informacyjne mogą okazać się niezwykle cennym prezentem, szczególnie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, kiedy cukrzyka straci przytomność, bądź jego stan jest na tyle poważny, że nie jest w stanie poinformować o istnieniu choroby. Najbardziej popularny rodzaj bransoletek informacyjnych to bransoletki silikonowe, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, nie trzeba o nich pamiętać podczas kąpieli i są tak lekkie, że praktycznie niewyczuwalne na nadgarstku.

Jeżeli jednak zależy nam na walorach estetycznych i chcemy, aby biżuteria informacyjna była elegancka i ozdobna, możemy wybierać spośród wielu innych – wykonanych również ze srebra, metalu, zdobionych cyrkoniami, aplikacjami i w przeróżnych wzorach. Szeroka różnorodność pozwoli dobrać prezent do każdego gustu, płci, wieku i rozmiaru.

Nakłuwacze

„Dziurawe” palce i opuszki twarde niczym ręka surowego belfra to znak rozpoznawczy każdego diabetyka z wieloletnim stażem. Codzienne, wielokrotne badanie poziomu cukru może powodować frustrację i zniechęcać do wykonywania tej niezbędnej czynności. Wybawieniem dla obolałych, zmęczonych opuszków może okazać się nakłuwacz podciśnieniowy. Jego główną zaletą jest możliwość pobierania kropli krwi z dowolnego miejsca na ciele, a dzięki wykorzystaniu próżni, wyciąga krew na zewnątrz ciała, co powoduje, że wyciskanie krwi jest zbędnym zabiegiem. Nakłuwanie przy pomocy tego urządzenia jest całkowicie bezbolesne, a zatem jest to świetny prezent szczególnie dla najmłodszych „słodziaków”. A skoro o nich mowa…

Dla najmłodszych

Nie zapominajmy o naszych pociechach. Któż inny jak nie one (te grzeczne i te mniej) z radością i płomiennym rumieńcem na dziecięcej buzi wyczekuje pierwszej gwiazdki i odwiedzin Mikołaja? Warto zadbać o to, aby pośród wbijających się w stopy klocków i wpatrujących się w nas misiów i lalek znalazło się coś, co sprawi, że zajmowanie się cukrzycą stanie się ciekawe, a nawet przyjemne. Kolorowe etui na pompę insulinową, maskotka z kieszonką na tenże sprzęt, aplikacje na sensor, taśmy kinezjologiczne, książki dla dzieci i wiele, wiele innych wspaniałych podarunków dla małego cukrzyka sprawią równie dużą radość, co gry, przytulanki i zabawki.

Książka

O ile nie mamy do czynienia z wrogiem literatury, książka to sprawdzony pomysł na gwiazdkowy podarunek. Myśląc o najdroższych naszemu sercu cukrzykach, mamy możliwość wyboru książki dedykowanej właśnie dla nich. Niezależnie od typu cukrzycy wybierać możemy spośród literatury zawierającej wszystkie niezbędne informacje na temat choroby, książek kucharskich, poradników, diet itp. Taka „cukrzycowa” książka to obowiązkowa pozycja na półce każdego diabetyka.

Kosmetyki

Pielęgnacja skóry diabetyka to bardzo ważny element dbania o siebie, wpływający nie tylko na jej zdrowy wygląd, ale także kondycję. Cukrzyca może zwiększać podatność skóry na różne choroby i przesuszenia, a słabsze krążenie i choroby neurologiczne mogą dodatkowo powodować, że zlokalizowanie otarć czy uszkodzeń może być utrudnione. Wręczenie podarunku w postaci zestawu kosmetyków stworzonych z myślą o osobach chorych na cukrzycę, pomoże zadbać zarówno o zdrowie jak i estetykę skóry różnych części ciała.

Related Posts